1. den: Můj současný vztah, nebo jaké to je být single

30. srpna 2012 v 22:50 | Lucy Michelle |  O mně
Je možné, že máte takové ty ''30 days meme challenge'' za americké (nebokdovíjaké) pakárny a přemýšlíte, co to má co dělat, na seriózním blogu. No za 1. já a být vždy seriózní, to nejde dohromady. Kdo mě zná, ten jistě přitaká. Za 2. jsou takové dotazníky super prostředek jak druhým zprostředkovat, aby vás více poznali. Samozřejmě nechci, aby celý blog byl jen o takových dotaznících, ale skrze tohle se dá taky hodně sdělit :)

A teď ke mně. Je mi pod psa, něco na mě leze. Byla jsem dneska velmi nehezky vytočena jedním pánem, který na mě vytáhnul moje dětství a tak dnes ukáplo i pár slz a snůška peprných slovních spojení. To jen k tomu, abyste věděli, že i lidé, kteří mají radost ze života, jako třeba já, prožívají nepříjemné věci a můžou být v melancholickém naladění. Místo hraní Grand Fantasie, jak mám takto navečer ve zvyku (jo jsem křesťanka a hraju MMORPG na odreagování, proč ne?), jsem se rozhodla, že bych tedy mohla nějakým takovým dotazníkem začít, ať se trochu nabudím ke psaní.

Hned první otázka je vztahová.
Chodím s někým? Ne.
A jsem spokojená.


Na rovinu. Nikdy jsem s nikým nechodila ani nic vážného neměla. Jsem tedy slečna ''nepolíbená'' a v nejbližší době to nehodlám měnit, jelikož jsem na tento status patřičně hrdá. Kolik takových slečen v mém věku po světě běhá, že?
Další výhodou tomuhle mému nedostatku zkušeností v této oblasti je to, že vzhledem k tomu, že nevím jaké to je ''být ve vztahu'', tak prostě nevím o co ''přicházím''. Mým názorem totiž je, že čekáním o nic nepřicházím, ba naopak získávám.

Jo teď příjde ta věc s vírou a tak dále. Ano, chci sex až po svatbě a ano čekám na toho pravého. Klišé? V této době určitě ano, ale ne pro všechny. Podívejte se na vztahy kolem sebe? Jsou trvalé? Naplňujou ty lidi trvale? Jsou šťastní až navěky věků? V mém okolí tedy ne. Až na pár vyjímek. Mí rodiče tou vyjímkou nebyli, podílí se na rozvodové statistice. Teprve, až když jsem uvěřila, měla jsem tu čest potkat se s rodinami, které jsou šťastné a jejich láska roste a nikdy nelitovali toho, že si svého partnera vzali i přesto že ne vždy to bylo růžové. Ano, problémy jsou a byly vždycky, ale i s nimi se dá radovat. A jsou to lidé od nichž jsem se naučila mých hodnot, týkajících se této oblasti. Čekali a nechali se vést Bohem. A poté co se dočkali, čekali dál a to se sexem až do svatby. A přežili to? Ano. Mají skvělý sexuální život? Ano. A víte co? Nelitují toho a prý je to ještě lepší, než kdyby spolu měli styk už před. Znám ženu, která měla dva vztahy. Jeden předtím, než uvěřila a druhý poté co uvěřila. Tzn. v tom druhém si počkala se vším všudy, zažila obojí a její preference je jednoznačně čekání.
Ale nebudeme se tady bavit o sexu, i když je to velice populární a choulostivé téma. Co já o tom můžu vědět, že?
Vím to, co mě přesvědčilo o tom, že se vyplatí čekat.

Navíc výhody svobodného života jsou velmi rozsáhlé. Máte více času na to, abyste si šli za svým snem. Budovali vztahy přátelské a rodinné. Budovali sebe. Sami za sebe.

Vztah vyžaduje spoustu času. Spoustu času na to abychom se poznali. Naučili se komunikovat. Naučili se, co má ten druhý rád a co nikoliv. Naučili se spolu překonávat problémy a snášet negativní stránky toho druhého. Jo nejsme dokonalí. Jednou až opadnou brýle zamilovanosti a podíváme se na svého partnera vedle sebe, budeme ho stále milovat? Budeme ho stále milovat po 20 letech společného soužití? Budeme patřit mezi ty, kteří nelitují svého rozhodnutí?

Já chci. A proto mi na tom tak záleží. Chci vstupovat do vztahu s někým s kým budu schopna vydržet po celý svůj život. Chci své srdce dát jen jen jednomu a kompletní. A pro takovéhle rozhodnutí mám ještě čas. Nechci být jen tak s někým koho potkám na diskotéce, jen proto abych nebyla sama. Neboť nepotřebuju přítele na to, aby mi říkal, že mě miluje a že jsem úžasná a že jsem jeho jediná a nenahraditelná, kterou nikdy neopustí. Takového už ve svém životě mám. Samotného Tvůrce vesmíru.
Tohle může prožívat každý. I kluci. I když to zní divně. Ale Bůh není definován pohlavím, takže.. :P

Shrnuto podtženo.. jaké je to být single? Skvělé!
Vím, že s Bohem můžu být single klidně celý svůj život, aniž by mi něco chybělo.
A to si pište, že raději single budu, než abych vystřídala několik vztahů, které skončí fiaskem, zlomeným srdcem a hektolitry prolitých slz. Je spousta věcí, kvůli kterým se dají prolévat slzy a já je nehodlám plýtvat na to, že něco bylo, ale už není.

Pokud to vidíte jinak, je to v pořádku. Je to váš život a vaše volba jak ho prožít. Každý si žijeme to svoje :)
Vím i o párech, které spolu jsou dlouho i bez toho v co věřím já, ale na tvrdé práci to nic nemění.

A zítra, pokud to stihnu, se dozvíte, kde se vidím za 10 let :)
Máš-li dotazy k mojí vizi, něco Tě zajímá, nebo Ti ve článku něco chybí, neboj se zeptat.
Ať už ve vzkazech autorovi, tak v komentářích.

Lucy Michelle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krakin Shikazu | Web | 1. září 2012 v 22:34 | Reagovat

Být single je nej ~^^

2 Kl.Tom | 5. listopadu 2012 v 15:47 | Reagovat

Míšo, skvěle napsáno! :)

3 Lucy Michelle | 5. listopadu 2012 v 16:36 | Reagovat

[2]: Jé díky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama