Srpen 2012

2. den: Kde se vidím za 10 let?

31. srpna 2012 v 22:07 | Lucy Michelle |  O mně
Je mi ještě bídněji než včera. Moje krční lymfatické uzliny mi to nechávají pěkně sežrat. No doufám, že to dávají pěkně sežrat i těm bacilům. A taky doufám, že zítřejší svatební obřad kamarádů jakž takž přežiju i s čekáním na a po.
Ještěže tam budou lidi, kteří mi prospívají :D
(tzn. mám je ráda a jsem s nimi ráda, což má velmi pozitivní přínos na mé celkové rozpoložení a také, když jsem v takovém kolektivu, mám sklony k nadměrné veselosti a ukecanosti :D)
Hlavně abych se nevybulila na těch podpatcích.

A u budoucnosti zůstáváme i nadále, jen ne té blízké, ale té co bude za 10 let.
Kde se vidím?

1. den: Můj současný vztah, nebo jaké to je být single

30. srpna 2012 v 22:50 | Lucy Michelle |  O mně
Je možné, že máte takové ty ''30 days meme challenge'' za americké (nebokdovíjaké) pakárny a přemýšlíte, co to má co dělat, na seriózním blogu. No za 1. já a být vždy seriózní, to nejde dohromady. Kdo mě zná, ten jistě přitaká. Za 2. jsou takové dotazníky super prostředek jak druhým zprostředkovat, aby vás více poznali. Samozřejmě nechci, aby celý blog byl jen o takových dotaznících, ale skrze tohle se dá taky hodně sdělit :)

A teď ke mně. Je mi pod psa, něco na mě leze. Byla jsem dneska velmi nehezky vytočena jedním pánem, který na mě vytáhnul moje dětství a tak dnes ukáplo i pár slz a snůška peprných slovních spojení. To jen k tomu, abyste věděli, že i lidé, kteří mají radost ze života, jako třeba já, prožívají nepříjemné věci a můžou být v melancholickém naladění. Místo hraní Grand Fantasie, jak mám takto navečer ve zvyku (jo jsem křesťanka a hraju MMORPG na odreagování, proč ne?), jsem se rozhodla, že bych tedy mohla nějakým takovým dotazníkem začít, ať se trochu nabudím ke psaní.

Hned první otázka je vztahová.
Chodím s někým? Ne.
A jsem spokojená.

Lee Strobel: Kauza Kristus

7. srpna 2012 v 18:29 | Lucy Michelle |  Knihy


Byl Ježíš skutečnou historickou osobou?
Můžeme jakékoli tvrzení opřít o exaktní důkazy?
Je Nový zákon - jeden z hlavních pramenů o životě Ježíše - dostatečně důvěryhodný?


Je některá z těchto otázek, otázkou nad kterou jste se někdy zamýšleli,
případně nad ní mávli rukou s tím, že je to vlastně jasná blbost a nebudete
to řešit, nebo jste prostě byli nuceni zaujmout postoj společnosti z nedostatku informací?


Být světlem a solí..

6. srpna 2012 v 17:19 | Lucy Michelle |  Ze života
K novému blogu už tak nějak patří první článek. Je to trošku klišé, ale ráda bych se představila a uvedla nějakou tu myšlenku, na základě které jsem se rozhodla kliknout na tlačítko ''založit nový blog''.

Mé jméno je Lucy Michelle. V rodném listě ho nemám, ale považuji ho za své.
Kdybychom šli do hloubky tak jméno Lucy mám ve svém druhém rodném listě a český překlad Michelle mám ve svém prvním (tištěném) rodném listě. To, že jste nepochopili, nemusíte řešit. Jak se Lucy dostala do mého druhého rodného listu a co to vlastně myslím je na dlouhé povídání.

Na tomto světě pobíhám již 17 let, ale žitím se to dá nazvat teprve rok. Ten důležitý mezník je přijetí Ježíše Krista do svého života, což znamená, že jsem ho začala chápat jako svého Zachránce (zemřel za všechny mé hříchy) a Pána (toho, kterému předávám svůj život a chci aby jej vedl). Toto rozhodnutí bylo to nejlepší, co jsem v životě mohla udělat. Je fajn mít vztah s šéfem vesmíru, má to mnoho výhod.